MO ČSSD Velká Bíteš
 logo  ČSSD
Česká strana sociálně demokratická
Místní organizace Velká Bíteš

TOPlist
facebook
logo MO ČSSD
NÁZOR HOSTA: Stanovisko k jednání ZM ze dne 18.2.2013
autor: JUDr. Alena Malá, členka ZM
datum: 6.3.2013
V pondělí 18.2.2013 se konalo další zastupitelstvo města. S komentářem jsem ale čekala až na zveřejnění zápisu z jeho jednání, abych vám mohla poskytnout úplné informace. Na předmětném zasedání jsem totiž nebyla.
Primárním důvodem byl návrh rady města, aby zastupitelstvo rozhodlo o přijetí dlouhodobého úvěru ve výši 42 milionů korun na financování projektu „Rekonstrukce Masarykova náměstí – přestupní terminál“ (tedy POUZE HORNÍ STRANA náměstí) a tím tedy i daná vazba na budoucí rozpočty našeho města.
Tuto závažnou problematiku jsem projednala dne 14.2.2013 se členy MS ODS a výsledkem bylo jednomyslné stanovisko:
MS ODS doporučilo zastupitelům za ODS, aby se jednání zastupitelstva neúčastnili, neboť po vyhodnocení předložených podkladů a jim známých souvislostí, kterým jsou především:
- poměrně nízká úroveň dotace z ROP oproti předchozím projektům
- již proběhnuvší soutěž na dodavatele stavby, ovšem bez předem schváleného finančního krytí
- nutnost komplexního řešení problematiky celého náměstí, tedy včetně jeho jižní strany, když ale o souvisejících finančních nárocích není nic veřejně známo …
se přítomní jednomyslně shodli, že ODPOVĚDNOST za tak VELKÉ a DLOUHODOBÉ zadlužení města by měl na sebe převzít pouze ten, kdo si za tímto krokem BEZVÝHRADNĚ stojí !!!
To jsem ještě netušila, že „neúčast opozičních zastupitelů“ následně vyvolá v podstatě hysterickou reakci pana místostarosty Kučery (viz článek Kdo planě kritizuje, ničeho nedosáhne).
V něm se na SVÉ NÁSTĚNCE snaží dotčené osoby, bohužel s celkem nevěrohodnou nadsázkou, poučit o tom, jak by se měly chovat, aby dostály svých zastupitelských závazků.
Místo toho se mu ale podařilo vystavit „opozici“ vysvědčení o tom, že svou práci umí dělat docela dobře…
JUDr. Alena Malá, členka ZM

Zpět na úvodní stránku
Starší články za rok 2012 , 2011

Líbí se vám tato stránka? Sdílejte její obsah na Facebooku, Twitteru, Google+ nebo ji poštele známému prostřednictvím emailu. Z více než 300 možností usnadňující sdílení si vybere opravdu každý (více po klikuntí na červenou ikonu s křížkem). Děkujeme za Váš zájem! MO ČSSD
2014 © MO ČSSD Velká Bíteš

A N K E T N Í
O T Á Z K A:
Myslíte si, že T. Jelínek - ředitel Informačního centra a Klubu kultury Velká Bíteš a kamarád starosty Vlčka - je dostatečně způsobilý vést tuto městskou organizaci?
Zde
reformy
PRVNÍ ROK koalice lidovců a podnikatelů , více Zde
HLAVNÍ PROJEKTY minulého vedení za rok 2006 až 2010 , více Zde
VEDLEJŠÍ PROJEKTY minulého vedení za rok 2006 až 2010 , více Zde
Naši zástupci v obou komorách Parlamentu

Dlouhodobá předpověď počasí
FeedWind